חושן בינוי ופיתוח
כניסת לקוחות
יצירת קשר

נשמח לתת עוד פרטים

מלא/י את הטופס ונחזור אליך


LOGO

שיפוץ פנים הבית בזמן ביצוע תמ"א 38 1 לבניין

בונים עתיד על יסודות העבר

שיפוץ פנים הבית בזמן ביצוע תמ"א 38 1 לבניין

תמ"א 38 היא הרבה יותר מתכנית לחיזוק מבנים: היא מהווה הזדמנות משמעותית לצמיחה נדל"נית וכלכלית ולשיפור באיכות החיים גם ברמה האורבנית וגם ברמת הדיירים הקיימים

תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, הידועה בכינויה תמ"א 1-38, היא תכנית בעלת חשיבות לאומית, ביטחונית וכלכלית. אולם, תכנית התמ"א 38 1 הפכה להרבה יותר מאשר פרויקט לחיזוק מבנים: היא הזדמנות להתחדשות עירונית, לצמיחה כלכלית ולשיפור איכות החיים.

עיקר התכנית מתמקד בהוספת קומה או שתיים למבנים ישנים, אולם היום מקובל לעשות הרבה יותר מאשר חיזוק עמודים ויסודות. תקנות התמ"א מאפשרות להגדיל את שטח הדירות הקיימות, לחדש את קומת הכניסה, להוסיף מעלית, לשפר את חזית המבנה, וכמו-כן להוסיף ממ"ד ומרפסות ועוד.

בשל עובדה זו, אם הבניין שלכם נכנס לתכנית, זו עשויה להיות הזדמנות פז עבורכם להפוך את הדירה ואת סביבת המגורים שלכם לאיכותית ומעוצבת יותר לא רק מבחוץ, אלא גם מבפנים. אז למה כדאי לרכב על הגל של תמ"א 38 כדי לשפץ את פנים הבית? רגע לפני שנצלול לעומק הנושא, אם אתם אכן דיירים בבניין שמועמד לעבור תמ"א 38, כדאי שתדעו שני דברים לפני כן:

ראשית, חשוב לזכור שבסופו של התהליך, איכות חייכם ושווי הנכס צפויים להשתפר ולצמוח משמעותית. אך לצד זאת, דעו שאתם עומדים לצאת למסע שבמהלכו עשויים חייכם להיות פחות נוחים. הפרויקט כרוך בשיפוץ עמוק ביסודות הבניין ולכן הוא עלול להיות מורכב ורועש.

שיפוץ? למה דווקא עכשיו?

דווקא בנקודה בה אתם יודעים כי אתם עומדים להיכנס לתהליך של שיפוץ הבניין, כדאי לשקול להכניס את העבודות גם פנימה – לתוך הדירה שלכם. ידוע כי שיפוץ, עיצוב והתאמת סביבת המגורים עשוי להיות תהליך מורכב ומבלבל כשלעצמו. אם בכל מקרה שיפוץ הבית נראה לכם כמו משהו שתרצו לעשות בעתיד, רצוי לנצל את הזמן ולהרוג שתי ציפורים במכה אחת, במקום להכפיל את הזמן הנדרש לשיפוצים.

בנוסף, חשוב לא פחות לזכור ששיפוץ הדירה מעלה משמעותית לא רק את איכות החיים, אלא גם את ערך הדירה. שיפוץ הדירה הוא השקעה לשם הכנסה, שכן, דירה משופצת היא דירה שהרבה יותר קל למכור ואם אתם מתכננים להשכיר אותה, תוכלו לדרוש מחיר גבוה יותר. גם אם אינכם רואים מכירה באופק בשנים הקרובות, ברוב המקרים שיפוץ ישתלם כלכלית לשנים רבות. כאשר מתווסף לכך פרויקט תמ"א 38 שמעלה גם הוא את ערך הנכס, נוצר שדרוג משמעותי.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא הקבלן המבצע את שיפוץ-הפנים, ברוב המקרים לקבלן המבצע את התמ"א בבניין, יש צוותים מקצועיים אשר לרוב יוכלו לתת הצעת מחיר משתלמת.

לבסוף, כאמור פרויקט תמ"א 38 לא מביא עמו רק חיזוק של יסודות הבניין. במקרים רבים מקבל הבניין תוספות שונות כמו מרפסות שמש, הגדלת חדרי הבית הקיימים או אפילו תוספת של חדר, חצי חדר או מרחב מוגן. לאור זאת, עשוי להיווצר שינוי משמעותי במראה הדירה, שינוי שבקלות יכול להפר את ההרמוניה העיצובית בתוך הבית, את סידור החדרים ואת הפונקציונאליות שלהם. לכן במידה ומתוכנן שינוי מהותי כל-כך במבנה הדירה, כדאי להתאים את עיצוב הפנים אליו, ורצוי להשתמש במעצב פנים או אדריכל מקצועי כדי לבנות מחדש את ההרמוניה העיצובית של הבית ולהקנות לו מראה מודרני, אלגנטי ומרענן.

המאמר נכתב על ידי אורי פוזיילוב, מנכ"ל חברת חושן בינוי ופיתוח.

שיפוץ פנים הבית בזמן ביצוע תמ"א 38 1 לבניין
שיתוף עמוד זה
X
למידע נוסף למידע נוסף | חייגו
למידע נוסף:
דירות 5-6 חדרים ופנטהאוזים בהוד השרון ורעננה - השאירו פרטים וניצור קשר: